Arganový olej - otázky

FAQ

Hľadanie vo FAQ


arganový olej z maroka

Aké má arganový olej účinky?

ARGANOVÝ OLEJ - potravinársky

 • Vyrovnáva úroveň cholesterolu v krvi
 • Znižuje tlak krvi
 • Pomáha predchádzať srdcovým chorobám
 • Spomaľuje rast rakovinotvorných buniek
 • Spomaľuje starnutie pleti a vracia jej elasticitu
 • Vyživuje vlasové vlákno – pôsobí proti vypadávaniu vlasov
 • Spevňuje lámavé nechty
 • Skľudňuje zápaly a zjemňuje prejavy ekzémov, akné a psoriázy
 • Urýchľuje hojenie rán a zjemňuje výrazné jazvy
 • Chráni pred UV žiarením


ARGANOVÝ OLEJ - kozmetický

 • Spomaľuje starnutie pleti a vracia jej elasticitu - pôsobí proti tvorbe vrások
 • Vynikajúco chráni pred UV žiarením
 • Vyživuje vlasové vlákno – pôsobí proti vypadávaniu vlasov
 • Spevňuje lámavé nechty
 • Urýchľuje hojenie rán a zjemňuje výrazné jazvy
 • Vynikajúci pre pánov po holení na citlivú a podráždenú pleť
 • Ľahko sa vstrebáva, nezanecháva pocit mastnoty
 •  

ARGANOVÝ OLEJ – na liečebné účely

 

Okrem vyššie uvedených zdravotných a estetických účinkov sa koncentrovaný arganový olej, alebo krémy s výťažkom arganového oleja, používajú pri liečbe rôznych zdravotných problémov.

 

Arganový olej skľudňuje zápaly, zjemňuje prejavy ekzémov, akné a psoriázy.
Používa sa aj pri liečbe hemoroidov a kŕčových žíl. 

 

Prečo je arganový olej taký unikátny?

Pravý, extra panenský Arganový olej, je 100% prírodná organická látka bez konzervantov, s obsahom 0% cholesterolu.


Obsahuje 80% esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, najmä Omega 9 a Omega 6, ktoré sú nenahraditeľné pre rast, zdravý vývoj človeka a mozgovú činnosť. Arganový olej má niekoľkonásobne vyšší antioxidačný potenciál ako olivový olej. Obsahuje karotenoidy, fytosteroly a skvalen, ktorý bráni nadbytočnej tvorbe cholesterolu.


Výskumy ukazujú, že arganový olej zlepšuje regeneráciu buniek, pomáha proti infekciám a nachladeniu, zmierňuje zápaly, stimuluje krvný obeh, znižuje hladinu cholesterolu, riziko kardiovaskulárnych chorôb, srdcového infarktu a tiež riziko vzniku niektorých druhov rakoviny. Je vhodný pre diabetikov (znižuje hladinu glukózy v krvi), posilňuje imunitný systém a priaznivo pôsobi na pokožku i vlasy.
 

 

Je arganový olej vhodný pre tehotné ženy?

Arganový olej dodávaný spoločnosťou Orient House je 100%-ný prírodný koncentrát, získavaný lisovaním za studena.


Vďaka tomu, ostávajú v arganovom oleji zachované všetky výživné látky, ktoré veľmi priaznivo vplývajú na pokožku nielen dospelých, ale aj detí. Predovšetkým v období tehotenstva je pleť budúcej mamičky vystavená extrémnemu namáhaniu.


Tehotné ženy sa stretávajú s rovnakým problémom. S rastúcim bruškom sa pokožka napína a často praská, čím vznikajú bolestivé rany, zanechávajúce trvalé estetické poškodenie, ktoré sú nepríjemnou spomienkou na najkrajšie obdobie života. Práve v čase tehotenstva je dôležité používať najkvalitnejšie produkty bez obsahu chemických látok.


Vďaka extrémne vysokému obsahu vitamínu E, arganový olej určený na kozmetické použitie, pôsobí tak, že pokožku zvláčňuje, dodáva jej elasticitu a pomáha predchádzať bolestivým prasklinám a trvalému poškodeniu pokožky v oblasti brucha, stehien a dekoltu.

 

Aj preto je arganový olej výnimočným produktom. Je veľmi vhodný na každodennú aplikáciu v období tehotenstva, ale aj po ňom. Pravidelným natieraním arganovým olejom sa namáhaná pokožka, po pôrode, ľahšie vráti do pôvodného stavu.


Niektoré ženy majú k vzniku strií genetické predpoklady. V takom prípade, s najväčšou pravdepodobnosťou nezaberie žiaden olej, alebo iný kozmetický prípravok na 100%. Pravidelná aplikácia koncentrovaného kozmetického arganového oleja, však s určitosťou pomôže tieto nepríjemné sprievodné javy tehotenstva zmierniť.

 

Naše odporučenie:

Natierajte si najviac ohrozené miesta – brucho, prsia a boky, dvakrát denne koncentrovaným arganovým olejom, už od ranného štádia tehotenstva. Okrem pocitu jemnosti a vláčnosti, dodá prírodný arganový olej Vašej pokožke aj potrebné výživné látky.

Koncentrovaný arganový kozmetický olej je veľmi vhodnou prevenciou proti popraskaniu pokožky, aj v prípade častých zmien hmotnosti – chudnutie a následný jojo efekt.

Pravidelná aplikácia niekoľkých kvapiek arganového oleja denne, dokáže urobiť s pokožkou zázraky.

Arganový olej, je v kombinácii s pravidelným cvičením skutočným elixírom zdravia a krásy !!!
 

Je arganový olej vhodný pre bábätká?

Zdravie a krása dieťatka je túžbou každej mamičky. Pravidelné ošetrovanie arganovým olejom, dodáva detskej pokožke nádherný lesk a vláčnosť, poskytuje jej potrebné výživné látky a navyše ju chráni pred vysúšaním a škodlivými vplyvmi okolitého prostredia.

Predovšetkým u malých detí je veľmi dôležité dbať na vysokú kvalitu arganového oleja. Arganový olej dodávaný spoločnosťou Orient House je 100%-ný prírodný koncentrát, získavaný lisovaním za studena.
Vďaka tomu, ostávajú v arganovom oleji zachované všetky výživné látky, ktoré veľmi priaznivo vplývajú na pokožku nielen dospelých, ale aj detí.


Najlepšie je arganový olej aplikovať priamo po kúpeli. Tým, že sa veľmi dobre vstrebáva, nezanecháva mastné škvrny a takmer okamžite po natretí je možné dieťatko zabaliť do deky, alebo županu.

 

Dôležité upozornenie:

Pri kúpe arganového oleja sa uistite, či je predajca schopný predložiť k nahliadnutiu certifikáty a laboratórne rozbory, potvrdzujúce kvalitatívne parametre deklarované na obale výrobku.

Arganový olej vyskúšajte najprv na časti tela, napr. na chodidle. V prípade, že nedôjde k nežiadúcej reakcii (napr. sčervenanie pokožky, vyrážky a pod.), pokračujte v aplikácii na celé telo !!!

 

1. Čo je vitamín E

Vitamín E je generické označenie pre skupinu látok, ktoré vykazujú podobnú aktivitu. Sú to
tokoferol a tokotrienol. Podľa doterajších poznatkov je z nich v ľudskom organizme
aktívny iba tokoferol a je obsiahnutý vo väčšom množstve v krvi a v tkanivách.

 

2. Aký účinok má vitamín E v ľudskom organizme
Hlavnou funkciou vitamínu E v ľudskom organizme je jeho antioxidačný účinok. Ochraňuje
nenasýtené mastné kyseliny v bunkových membránach pred oxidáciou, prerušuje reťazovú reakciu voľných radikálov a neutralizuje ich. Oxidačný stres spôsobený voľnými radikálmi, vznikajúcimi ako vedľajší produkt látkovej výmeny a vplyvy z vonkajšieho prostredia napr. ozón, UV žiarenie, cigaretový dym, ťažké kovy, rôzne chemikálie, pesticídy, herbicídy, organické rozpúšťadlá, niektoré lieky atď. má za následok poškodenia proteínov, DNA, lipidov a bunkových membrán a tým celého vaskulárneho systému. Počet ochorení, u ktorých bola preukázaná spojitosť s oxidačným stresom, je dnes odhadovaná na viac ako 50.

 

3. Prevencia a liečba

Preeklampsia
Preeklampsia je častou príčinou vážnych tehotenských komplikácií, predčasného pôrodu a úmrtia plodu. Podávanie vitamínu C a E podstatne znížilo výskyt tohto ochorenia u rizikových žien.

Kardiovaskulárne ochorenia
Zvýšený príjem vitamínu C a E je asociovaný so znížením rizika ateriosklerózy, srdcových príhod a úmrtí. Zvlášť veľké riziko je u pacientov odkázaných na dialýzu a u diabetikov.

 

Nádorové ochorenia
Niektoré vedecké štúdie preukázali pozitívny vplyv vitamínu E na zníženie rizika vzniku niektorých druhov rakoviny, napr. prostaty, močového mechúra, pľúc u fajčiarov, kože (melanóm) a u hrubého čreva (v kombinácii s A a C) . U pacientov, ktorí sa podrobili chemoterapie má vitamín E neuroprotektívny účinok (napr. neuropatia). U ožarovaných osôb bol vitamín E v kombinácii s pentoxifylinom účinný v prevencii a liečbe nekrózy a fibrózy.


Diabetes mellitus
Podľa doterajších poznatkov pôsobí vitamín E preventívne proti následným komplikáciám diabetu ako sú kardiovaskulárne ochorenia, poruchy ľadvín (nefropatie), nervového systému (neuropatie) a očí (retinopatie).

 

Reumatické ochorenie
Bolo dokázané, že vysoké dávky vitamínu E ( 1200 I.U. - 2000 I.U.) majú analgetický a protizápalový účinok, porovnateľný s niektorými nesteroidnými antireumatikami. Jeho výhodou je, že sa dobre znáša a nepoškodzuje žalúdočnú sliznicu. Môže byť preto náhradou antireumatík tam, kde z dôvodu kontraindikácie (precitlivenosť, žalúdočné vredy, poškodená pečeň a ľadviny) je ich podávanie obmedzené.

 

Demencia, Alzheimerova choroba
Voľné kyslíkové radikály zrejme negatívne ovplyvňujú priebeh kognitívnych procesov. Zo štúdie vyplýva, že vitamín E a C znižuje riziko vzniku demencie, prípadne tento proces spomaľuje. Štúdie vykonané s 1200 I.U. a 2000 I.U. vitamínu E preukázali spomalenie priebehu Alzeimerovej choroby v počiatočnom štádiu. American Academy of Neurology preto odporučila podávanie vitamínu E ako štandardnú liečbu.

 

Proces starnutia
Za jednu z príčin starnutia sa považuje oxidačné poškodenie tkaniva. Podávaním vitamínu E
v dávkach od 200 I.U. - 800 I.U. bolo v štúdiách u starších osôb dosiahnuté zníženie oxidácie tukov, zlepšenie funkcie mozgu, zvýšenie imunity proti respiračným ochoreniam a zlepšenie celkového zdravotného stavu.

 

Rozdiel medzi prírodným a syntetickým vitamínom E


Medzi týmito dvoma formami vitamínu E existuje rozdiel v molekulárnej stavbe ako aj v biologickej aktivite, a tým aj v účinku v ľudskom organizme.

Zatiaľ čo prírodný vitamín E (d-alfatokoferol) tiež nazývaný RRR-alfa-tokoferol, obsahuje iba jeden izomér je synteticky vyrábaný prípravok (dl-alfa-tokoferol - alebo - all-rac-alfa-tokoferol) zmesou 8 izomérov.


Distribúciu vitamínu E v organizme reguluje -tocopherol transfer proteín (TTP) obsiahnutý
v pečeni. Tento proteín transformuje, ale iba tzv. RRR a RR izoméry, teda izomér obsiahnutý
v prírodnom vitamíne E a iba niektoré izoméry obsiahnuté v syntetickom prípravku. Ostatné sú vylúčené z organizmu.

 

Preto bola novo stanovená účinnosť medzi prírodným a syntetickým vitamínom E v pomere 2:1. Vzhľadom k tomu, že prírodný vitamín E je obsiahnutý vo väčšom množstve v ľudskom organizme a väčšina relevantných štúdií bola vykonaná s prírodným vitamínom, vydáva

 

Americká asociácia pre výživu odporúčanie iba pre prírodný vitamín E.
 

arganový olej

arganovy olej

arganový olej z maroka

arganovým olejom

arganovy olej bio

prírodný arganový olej

bio arganový olej

certifikovaný arganový olej

marocký arganový olej

arganový olej na vlasy

arganový olej pre deti

arganový olej na vlasy

arganový olej pre zdravú starobu

arganový olej proti striám

darčekové balenie arganového oelja

arganový olej

arganovy olej

TOP PRODUKT - ARGANOVÝ OLEJ

arganový olej

 • Arganový olej kozmetický BIO 100ml - LIMITOVANÁ EDÍCIA

   Arganový olej kozmetický BIO 100ml + Arganový olej potravinársky...

  5/5

  100% ARGANIA SPINOSA KERNELL OIL VYROBENÉ PRIAMO V MAROKU GARANCIA KVALITY A PÔVODU

  29 €

  33 € Zľava 4 €

  Dostupnosť: SKLADOM - U VÁS ZAJTRA

 • Arganový olej potravinársky 250ml - LIMITOVANÁ EDÍCIA

   Arganový olej potravinársky 250ml  + Arganový olej kozmetický...

  5/5

  100% ARGANIA SPINOSA KERNELL OIL VYROBENÉ PRIAMO V MAROKU GARANCIA KVALITY A PÔVODU

  29 €

  33 € Zľava 4 €

  Dostupnosť: SKLADOM - U VÁS ZAJTRA

 • Arganový olej - set 2ks

   2 ks arganového oleja podľa Vášho výberu, priamy dovoz z Maroka...

  5/5

  100% ARGANIA SPINOSA KERNELL OIL VYROBENÉ PRIAMO V MAROKU GARANCIA KVALITY A PÔVODU DOPRAVA ZDARMA

  50 €

  Dostupnosť: SKLADOM - U VÁS ZAJTRA

 • Šampón s pravým BIO arganovým olejom - LIMITOVANÁ EDÍCIA

  Šampón s pravým 100% BIO arganovým olejom priamo z Maroka 200ml +...

  5/5

  100% ARGANIA SPINOSA KERNELL OIL VYROBENÉ PRIAMO V MAROKU GARANCIA KVALITY A PÔVODU

  21 €

  23 € Zľava 2 €

  Dostupnosť: SKLADOM - U VÁS ZAJTRA

 • Opunciový olej BIO 15ml - LIMITOVANÁ EDÍCIA

  Opunciový olej 15ml BIO v sklenenom obale s dávkovačom a krabičkou...

  5/5

  VYROBENÉ PRIAMO V MAROKU GARANCIA KVALITY A PÔVODU DOPRAVA ZDARMA

  54 €

  57 € Zľava 3 €

  Dostupnosť: SKLADOM - U VÁS ZAJTRA

 • Arganový olej kozmetický BIO 100ml - Nášmu dieťatku "včielka"

  Arganový olej kozmetický BIO 100ml v sklenenom obale s dávkovačom a...

  5/5

  100% ARGANIA SPINOSA KERNELL OIL VYROBENÉ PRIAMO V MAROKU GARANCIA KVALITY A PÔVODU

  28 €

  Dostupnosť: SKLADOM - U VÁS ZAJTRA

 • Marocká BIO sada

   Pravý 100% BIO arganový olej kozmetický 100 ml + pravý 100% BIO...

  5/5

  100% ARGANIA SPINOSA KERNELL OIL VYROBENÉ PRIAMO V MAROKU GARANCIA KVALITY A PÔVODU DOPRAVA A DARČEK ZDARMA

  108,30 €

  114 € Zľava 5,70 €

  Dostupnosť: SKLADOM - U VÁS ZAJTRA

ARGANOVÝ OLEJ A PRODUKTY S BIO ARGANOVÝM OLEJOM KÚPITE U NAŠICH REGIONÁLNYCH MANAŽÉROV:

ZUZANA ŠTEFFEKOVÁ

regionálny manažér

BRATISLAVA

+421 (0) 908 285 369

www.eunike.sk

www.arganovyolej.sk

www.bioarganovyolej.sk

www.orienthouse.cz

www.pravyarganovyolej.cz

-------------------------  

MIROSLAVA FIŠANOVÁ

Šurany a okolie

+421 (0) 918 963 252

+421 (0) 948 422 077

www.bioarganovyolej.sk

www.arganovyolej.sk

www.pravyarganovyolej.sk

-------------------------

MICHAELA ČIEFOVÁ

Zvolen a okolie

+421 (0) 918 772 878

www.bioarganovyolej.sk

www.arganovyolej.sk

www.pravyarganovyolej.sk

-------------------------

PAVOL SKUBÍK

ŽILINA a okolie

+421 (0) 908 961 659

www.biolinka.sk 

www.arganovyolej.sk

www.bioarganovyolej.sk

www.pravyarganovyolej.cz

www.orienthouse.cz

------------------------- 

JAROSLAV KOVÁR

TRENĆÍN a okolie

+421 (0) 948 898 825

www.eunike.sk

www.bioarganovyolej.sk

www.pravyarganovyolej.sk

www.arganovyolej.sk

-------------------------

VIERA LETOVANCOVÁ

Trnava 

+421 (0) 908 847 691

www.bioarganovyolej.sk

www.arganovyolej.sk

www.pravyarganovyolej.sk

-------------------------

blog o arganovom oleji

naši partneri

arganový olej

arganový olej

arganový olej

arganový olej

arganový olej

NOVINKY

NOVINKY

Arganový olej kozmetický 3ks - cena 75 EUR a doprava zadarmo

bio arganolej

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie

×

arganový olej